Error 200 Unknown host

Unknown host

Guru Meditation:

XID: 1417770583


Varnish cache server

Douglas County Races

County Commissioner - District 3

Won Candidate Votes%
Frank Godecke ( REP ) 9,50345
Doug N. Johnson ( REP ) 11,60955
Precincts Reporting - 41 of 41

County Commissioner - District 5

Won Candidate Votes%
Michael Olson ( REP ) 10,08748
Barry Penzel ( REP ) 10,75752
Precincts Reporting - 41 of 41

School Board Trustee - Area 1

Won Candidate Votes%
Karen Chessell10,87958
Ron Santi7,96242
Precincts Reporting - 41 of 41

School Board Trustee - Area 4

Won Candidate Votes%
Neal Freitas9,99954
John Louritt8,41246
Precincts Reporting - 41 of 41

School Board Trustee - Area 5

Won Candidate Votes%
Teri Jamin9,98553
Laurence Lippmann8,77747
Precincts Reporting - 41 of 41

Justice of the Peace, East Fork Township

Won Candidate Votes%
Wayne A. Fazzino6,11333
Tom Perkins12,47467
Precincts Reporting - 41 of 41

East Fork Swimming Pool Dist

Won Candidate Votes%
Alisa Ashbaugh7,10218
Robert Cutts3,1458
Gordon Gray6,90017
John Davis Nishikida5,62114
David Oren4,72012
Janine Petrick-Sullivan7,35118
Carl Schnock5,68314
Precincts Reporting - 41 of 41

Indian Hills GID

Won Candidate Votes%
Chris Johnson74330
Ronald Lynch69228
Charles Swanson53121
Jimmy R. Weaver54822
Precincts Reporting - 41 of 41

Round Hill GID

Won Candidate Votes%
Michael Pook8019
Wesley A. Rice15637
Glen T. Smith18644
Precincts Reporting - 41 of 41

Marla Bay GID

Won Candidate Votes%
Ann Barnard4146
Ronald J. Borsos1315
Roy R. Pike3539
Precincts Reporting - 41 of 41

Kingsbury GID

Won Candidate Votes%
Greg Felton47819
Ed Johns33413
Robert McDowell53622
Jodie Nelson48920
Natalie Yanish65026
Precincts Reporting - 41 of 41

Minden/Gardnerville Sani/Dist

Won Candidate Votes%
Bob Allgeier1,94335
Barbara S. Smallwood1,90834
Jerry Smith1,76931
Precincts Reporting - 41 of 41

Tahoe-Douglas Fire Prot/Dist

Won Candidate Votes%
Greg Felton1,36126
Lawrence Howell1,11122
Larry F. Schussel1,37027
Steve Seibel1,30025
Precincts Reporting - 41 of 41

Tahoe-Douglas Sewer District

Won Candidate Votes%
Richard Gardner40221
Bedford Holmes19910
Diane "Dee Dee" Imbach37419
Tom Kennedy22712
John Peel36419
Michael Riley36319
Precincts Reporting - 41 of 41

Town of Gardnerville

Won Candidate Votes%
Marco Caldana43713
Lloyd Higuera1,05332
Jeff Schemenauer71022
Mary A. Wenner1,08133
Precincts Reporting - 41 of 41

Town of Minden

Won Candidate Votes%
Howard "Howdy" Herz53121
John Stephans95838
Steven Thaler1,01140
Precincts Reporting - 41 of 41